Pożar sadzy w przewodzie kominowym i poddasza w budynku mieszkalnym – Tuchomie, ul.Jana III Sobieskiego, 13.10.2019 r.

W dniu 13.10.2019 r. o godzinie 5:40, Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bytowie zadysponował dwa zastępy strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuchomiu, pojazdami marki Mercedes Atego 1329 [GBARt] i Star 266 [GBA 2,5/16] w związku z pożarem sadzy w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym na ul.Jana III Sobieskiego w Tuchomiu. Na miejsce działań ratowniczo-gaśniczych, zadysponowani zostali również pojazdem SCANIA [GCBA 5/32] oraz podnośnikiem hydraulicznym SH-25 D MAN strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Bytowie. Po dokonaniu rozpoznania przez Kierującego Działaniami Ratowniczymi okazało się, że pożar rozprzestrzenił się na całe poddasze budynku w związku z czym do działań gaśniczych przystąpili strażacy wyposażeni w m.in. aparaty ochrony dróg oddechowych i linię gaśniczą, co pozwoliło na sprawne ugaszenie pożaru. Działania strażaków ponadto polegały na wykonaniu niezbędnego zaopatrzenia wodnego dla pojazdów gaśniczych, rozbiórce drewnianych elementów konstrukcyjnych pomieszczenia celem dogaszenia zarzewi ognia oraz wykonaniu wentylacji budynku. Ruch pojazdów na drodze krajowej numer 20 odbywał się w sposób wahadłowy.

ZDJĘCIA © Wiesław Bezhubka & Wojciech Błaż

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.