Pożar sadzy w przewodzie kominowym – Masłowice Trzebiatkowskie, 05.11.2019 r.

W dniu 05.11.2019 r. o godzinie 18:32, Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bytowie zadysponował zastęp strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuchomiu, pojazdem marki Mercedes Atego 1329 [GBARt 2,5/29] w związku z pożarem sadzy w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym w miejscowości Masłowicach Trzebiatkowskich. Na miejsce działań ratowniczo-gaśniczych, zadysponowani zostali również pojazdem SCANIA [GCBA 5/32] strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Bytowie. Działania strażaków wyposażonych w aparaty ochrony dróg oddechowych polegały na niezwłocznym wygaszeniu paleniska i usunięciu nadpalonych drewnianych elementów konstrukcji. Po sprawdzeniu pomieszczeń w budynku detektorem wielogazowym MSA Altair 4X, druhowie zakończyli działania ratowniczo-gaśnicze.

ZDJĘCIA © Przemysław Błaż

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.