Wypadek drogowy z udziałem samochodu osobowego – DK20 Tuchomie/Niezabyszewo, 11.10.2019 r.

W dniu 11.10.2019 r. o godzinie 17:04, Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bytowie zadysponował dwa zastępy strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuchomiu, pojazdami marki Ford Transit [SLRt] i Mercedes Atego 1329 [GBARt] w związku z wypadkiem drogowym na trasie Tuchomie – Niezabyszewo (droga krajowa numer 20), w którym uczestniczył jeden samochód osobowy. Na miejsce działań ratowniczych, zadysponowani zostali również strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Bytowie, pojazdem marki Mercedes [GBARt 2,5/26] oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Ponadto z uwagi na obrażenia zaistniałe w wyniku najechania na przydrożne drzewo przez kierującego, na miejsce wypadku drogowego skierowane zostało również Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Działania strażaków polegały m.in. na wykonaniu niezbędnego dostępu do osoby poszkodowanej z wykorzystaniem narzędzi hydraulicznych, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i miejsca do lądowania dla helikoptera LPR. Na miejscu funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bytowie wykonywali niezbędne czynności w związku ze zdarzeniem drogowym.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.